User Tools

Site Tools


bienale_v_benatkach

Miloš Vojtěchovský program 2018/2019 ☝


<span style=“color:#a2a9b1; background:#00C000”>Sci-Fi-Krimi-Bienále Benátky nad Jizerou</span>

¨

http://artalk.cz/2018/10/25/re-otevrena-vyzva-generalnimu-rediteli-a-hlavnimu-kuratorovi-ngp-ve-veci-vyberoveho-rizeni-pro-projekty-na-benatske-bienale/

popis bienále v benátkách

rozhovory s benátčany

1. Krištof Kintera http://kristofkintera.com/ Modřany

zaznam?

2. František Skála http://www.frantaskala.com/cs/

3. Ivan Kafka https://www.agosto-foundation.org/cs/ivan-kafkarip-na-zapade-kopec-k-obchazeni

4. Dominik Lang, Edith Jeřábková, Tomáš Uhnák, VSUP

5. Irena Jůzova http://www.radan-wagner.cz/irena-juzova-rozhovor/


zápis z jednání 14.1.

vendula, jiří, matěj, miroslava, tomáš roček

kdo co bude dělat:

1.mailinglist pozvaných lidí

2.téma přednášek tomáš roček

3.iva vodrážková

4. peníze - tomás roček, nadace život umělce, deadline 28.2.

5. produkční. damu/famu

6. Tomáš Uhnák, UMPRUM pozve ho Vendula.

7. 100 000 TRSY..

8. Rozpočet, harmonogram….

rozdělení?:

Tomáš - fundraising ale musíme sehnat produkčního

Matěj-web -econnect

Vendula-dramaturgie

Lucie-PR sociální sítě

Miroslava - PR- grafika, video

Nikola - produkce..

téma dílny

Vendula Guhová diplomová práce - téma experimentálních radiodokumentů nebo děl na pomezí ars acustica a radiodokumentu. Ráda bych porovnávala a do hloubky se zabývala například dvěma autory nebo dvěma díly německé nebo polské zvukové scény. Teď jsem napsala na Helenin seminář kritiky a stylistiky první skeč na 8 stran “Experimentální dokument a úvahy nad jeho hranicemi. Případová studie: Fossile Sounds. Memory Mining”, od kterého bych se ráda myšlenkově odpíchla.

Nápad k dílu: - téma generací, předávání, co mizí, co zůstává, posuny. nepředatelnost úplná atd., ať už ve smyslu pokolení nebo například předávání vedení v rámci institucí… ; zajímavý zdroj: vydání časopisu Fluter: Zeitschrift für politische Bildung na téma Generation

- jiný nápad: vizuální zachycení skupiny lidí společně hluboce zaposlouchaných v rámci zvukové procházky. ztvárnění jako performance/skupinové sochy v kontextu ruchu okolního prostředí


Lucie Ščurková Kurátorská a autorská práce Architekti temna - výstava, koncept. V rámci výstavy : úprava prostorů, zatmavení oken stavební pěnou, práce s materiálem. Dodělat své tiskoviny: knihu “Anděl od Topola” (jedná se o můj cestovní deník), pásmo básní “máte zmeškané volání od…” - (tištěná forma pásma básní “inverze únavy” prezentovaných na minulých klauzurách v audio nahrávce (ve stanu) a v rámci performance na lit. festivalu).

https://docs.google.com/document/d/14S6FkYVok16zZWEW04NdXD9zfuZTqI8IVOOWpaq80B0/edit?ts=5c11046f


Miroslava Konečná POHÁDKA Formát: autorské čtení s pocitovým videodoprovodem. Vycházím z příběhu, který zasílám jako přílohu. Audio je pouze čtený text + jemný zvukový podklad. Ne moc rušivý, ambientní. Video chci zpracovat jako abstraktní příběh, který se v pohádce odehrává. Ovšem bez audia není sám příběh schopen popsat sám. Funguje jako pocitový doprovod. Zasílám pár obrázků pro lepší představu moodu. Video chci tvořit především různými pokusy na filmovém pásu. Ráda bych jej polila savem, nebo ředidlem a obraz, který je na pásu zaznamenaný tak degradovala. Mám čtyři cívky 16mm filmu. Ráda bych, aby ve výsledku obraz vypadal jako abstraktní mraky či vesmír připomínající převalující se hmota. Na surovinu budu dále malovat, sprejovat, cokoliv. Digitalizovaný výsledek pak budu nadále upravovat, či do něj budu vkládat animované prvky. Vše ovšem budou jen jednoduché linie.

OBSERVACE TRANSFORMACE Formát: videoesej (možná s hranými prvky) promítaná na terárium Vycházím z dřívějších fascinací proměnami v etapách lidského života. Beru si z něj totiž to nejhlavnější a to onu transformaci během růstu. Po vytvoření příznivých podmínek pro chov motýlů pořídím několik vajíček a začnu sledovat jejich vývoj. Celý jejich růst budu zaznamenávat ať již v psané formě, či ve formě videozáznamu. Vycházím z myšlenky, že vzorce tyto jsou shodné i s jinými částmi skutečnosti. Tedy, budu se snažit nalézt vztyčné body této transformace a přirovnávat ji k té naší, lidské. Nemám úplně jasnou vidinu výsledku. Formy ano, ale obsah se nedá dostatečně předvídat. Mám pocit, že je v tomto procesu schované jakési pochopení něčeho, co se děje v našich reálných životech.

Celý tento vizuální esej budou doprovázet rozhovory se zástupci mladé generace, kteří si touto transformací procházejí. Zvláště zajímavé je pak pro mne pozorovat stádium kukly, kdy pochopování jejího principu pro mne vytváří analogii takzvaných existenčních krizí. Terárium, na které bych chtěla esej promítnout, bude velkých rozměrů (cca 3 x 5m) Tyto dvě velké tabule by pak měly být jedna skleněná a druhá mléčná a uvnitř budou motýli, kteří touto transformací prošli.


Matěj Šenkyřík

Moje práce pro Bienále bude komentovat digitální, virtuální svět, ve kterém se stále více pohybujeme a v mnoha ohledech si na něj stále více zvykáme, jako na primární způsob získávání informací o světě. Skrz práci s algoritmicky vytvářenými obrazy bych rád poukazoval na viruálno, které dnes konstruujeme tak, abychom dosáhli dokonalé iluze a mohli se tak všichni ztrácet v binárním světě.


Jiří Rouš

Zatim prvni do zamyslene serie… mozna druhy kdyz zapocitam tocici brucaky… zvukovy objekt na zaklade zminovane ideje zvuk v prostoru/zvuk v pohybu… jednoducha soustava do sebe vklenutych prstencu umoznujici rotaci stredu ve vsech osach… uprostred misto sedacky pro otrlce reprodukcni aparat… velikost tak aby se komponenty daly rozume tisknout na 3d tiskarne tzn max obvod 40-50cm… moznost interakce zvuku a pohybu pres gyro, raspberry telefon etc. objek bude mozne pouzit jak performativne tak v galerijnim kontextu.. je otazka zda jich neudelat vic treba trio…


(nevim jak na to mám reagovat)


Nikola Klinger

tak co?


Mailing list - benatky

bienale_v_benatkach.txt · Last modified: 2019/01/14 11:50 by milos-vojtechovsky